17 Ağustos 2016 Çarşamba

İkinci Kadının Hikâyesi Çıktı!


Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır blog dünyamızın içerisinde maalesef bulunamamaktaydım. Okulu bitirme, mezun olma, artık iş hayatına atılma dertlerinin yanı sıra, kariyerim açısından benim için çok önemli olan bir adımı artık tamamlamaya çalışmakla meşguldüm. 

Beni çok uzun zamandır Konuşan Kalem adlı blog hesabımda birçoğunuz takip ediyordunuz ve bir kitap yazmış olduğumu da biliyordunuz. Zamanı geldi hep birlikte bu anlamda heyecanlandık, sevindik ve mutlu olduk ama sonucu pek de iç açıcı olmamıştı. Fakat şimdi? 

17 yaşındayken, yani 2013'ün Ocak ayındayken bir kitap yazmaya başladım. Aslında bu tarihin öncesinde aklıma düşenleri ve roman haline getirmeyi planladığım konu ve düşünceleri hep not alırdım. Bunların arasında başladığım bir kitabım vardı fakat bir gece aniden, o an yazıyor olduğum konu dışında bir şeyler düştü aklıma. Hemen aldım kağıdı kalemi ve yazdım. Karakterleri, olay örgüsünü, nasıl başlarım, nasıl bağlarım, nasıl devam ettirebilirim gibi notları arka arkaya yazdım. Sonrasında ise kendime: ''Evet, ilk kitabım bu olmalı!'' dedim. 

Ve o kitap: İkinci Kadının Hikâyesi!

O geceden sonra başladığım ve 11 ay içerisinde tamamlamış olduğum bu kitabımı, birçok yayınevine gönderdim. Sürekli görüşmeler, olumsuz dönüşler ve hatta hiç geri dönmeyişler. Bir ara kendimde artık güç bulamamaya başladım ve pes etme aşamasına geldim ancak kendimi bu durumdan kurtarmayı başardım.

Uzun çabalarım, gayretlerim sonucunda artık ilk adımım, lise yıllarım, hayallerim ellerimin arasında duruyor. Öylesi tarif edilemez, kelimelere dökülemez bir duyguymuş ki... 

Sadece kitabımı elimi alıp, kokusunu içime çektikten sonra: ''Başardım!'' diyebilmek... Ancak bu şekilde ifade edebilir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder